עוד תוצאות

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
page
asakim
Filter by Categories
בנייה ונדלן
זירת המומחים
חוק ומשפט
מידע ומאמרים
עסקים מקומיים
פרסום עסקים
קהילה

מה שחשוב לדעת על הגשת התנגדות לירושה

צוות האתר

כאשר אדם מותיר את הקרובים לו ללא צוואה זהו פתח להיווצרות מחלוקות וגם להגשת התנגדות לירושה לאחר שפורסם עניין הבקשה להוצאת צו קיום ירושה. הסיבות להתנגדות יכולות להיות שונות. אחת מהן, אשר תתקבל אם בית המשפט ישתכנע בכך שהיא נכונה ואמיתית הוא שישנה צוואה שהיורשים לא ידעו עליה. אם בית המשפט יראה שאכן מדובר בצוואה שהותיר המנוח כנראה חלוקת העיזבון תתבצע על פיה. עם זאת ישנם מצבים נוספים בהם אופן החלוקה לפי חוק הירושה יכול לעורר התנגדות, כך למשל כאשר המנוח היה בהליך גירושין שלא הסתיים כך שפרודתו נחשבת עדיין אשתו ועשויה לקבל מחצית מהעיזבון או כאשר ישנם אנשים קרובים מאוד שאינם נחשבים בני משפחה מדרגה ראשונה כמו בן חורג.

ניהול עיזבון וחלוקתו ע"י עורך דין- צעד שיתן לכם שקט

המעמד של יורשים אותו מקבלים בני משפחתו של המנוח לאחר פטירתו אינו מעמד טבעי שקל להתרגל אליו. עם זאת, עניין הירושה וחלוקתה דורש טיפול לא קצר, טיפול הכרוך בבירוקרטיה רבה. הגשת בקשה להוצאת צו קיום צוואה או צו קיום ירושה כאשר המנוח לא הותיר צוואה אחריו היא בפני עצמה פרוצדורה המסתיימת עם הוצאת הצו רק לאחר כחודש וחצי, וזאת מבלי שישנם עיכובים או התנגדויות לדבר. טיפול בכל נושא  העיזבון וחלוקתו ע"י עורך דין מנוסה בתחום יחסוך ליורשים הרבה מאוד זמן וסיבוכים של התהליכים המורכבים גם כך. עורך הדין יבצע מגוון מטלות, כולל איתור נכסי המנוח שלא תמיד כולם ידועים, במיוחד כשאין צוואה או כשמדובר על אדם אמיד מאוד שהיה גם בעל נכסים בחו"ל. הוא יוודא שהגשת הבקשה  לצו ירושה נעשית כפי שצריך ובצירוף כל המסמכים הנדרשים וכמובן יטפל בכל בעיה שצצה בדרך.

ייפוי כוח מתמשך- מה זה בדיוק?

כאשר אדם קרוב מתבגר ומזדקן ומגיע למצב שאינו יכול לטפל עוד בענייניו או לפחות בחלקם, הפתרון היה מינוי אפוטרופוס. היום ישנה חלופה למינוי אפוטרופוס להורים או לכל אדם קרוב אחר אך כדי שתצא לפועל הדבר צריך לבוא ממנו, וכאן גם היתרון של אותה חלופה. הדבר נקרא ייפוי כוח מתמשך, מסמך אותו עורך אדם אצל עורך דין המתמחה בתחום ובו הוא נותן ייפוי כוח לאדם אחד או יותר לנהל את ענייניו בעתיד כשכבר לא יהיה כשיר לכך. באפשרותו לבחור אדם מסוים לכל תחום, למשל אדם אחד לניהול ענייניו הכספיים ואחר לניהול ענייניו הרפואיים. הוא יכול גם להשאיר הוראות או דגשים לאופן בו ירצה שענייניו ינוהלו.

עו"ד יוסי ברקוביץ הוא עורך דין המתמחה בכל הקשור לירושות וצוואות. הוא מעניק ללקוחותיו ליווי וסיוע מקיפים בכל מצב ונותן את המענה המקצועי ביותר. מוזמנים ליצור קשר.

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף בטלגרם
אימייל

עשוי גם לעניין אותך

דילוג לתוכן